У Китаї виявлено усипальницю великого полководця Автор: Lesly · Опубліковано: 22.05.2010 13:36 · Розділ: Наука

В китайській провінції Хенань дослідники виявили гробницю, в якій, за їхніми припущеннями, поховано відомого полководця періоду Трицарства Цао Сю. За словами археологів, у похованні 50 м завдовжки і 21 м завширшки було виявлено велику кількість посуду, виробів з міді, а також людські останки.

Гробниця Цао Сю. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Гробниця Цао Сю. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Провівши аналіз останків, науковці з’ясували, що вони належали чоловікові, який помер у віці близько 50 років та жінці, що прожила 40 років. А бронзова печатка розміром з монету, з викарбуваним ім’ям воєначальника, виявлена в ході розкопок, дає всі підстави вважати, що в гробниці поховано саме Цао Сю.

В ході розкопок було знайдено бронзову печатку з викарбуваним ім’ям Цао Сю та безліч предметів побуту. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
В ході розкопок було знайдено бронзову печатку з викарбуваним ім’ям Цао Сю та безліч предметів побуту. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Давні китайські перекази свідчать, що Цао Сю був безстрашним воїном. Достеменно відомо, що він помер внаслідок хвороби у 228 році, а от записів про дату його народження не збереглося, хоча деякі джерела вказують, що він міг народитися у 174 році.

Схожу гробницю вчені виявили також у провінції Хенань в грудні минулого року. В ній було поховано іншого китайського полководця Цао Цао. За історичними даними, кровної спорідненості між двома відомими воєначальниками не було: Цао Цао усиновив Цао Сю.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.