Відновлено зовнішній вигляд середньовічного лицаря Автор: Lesly · Опубліковано: 21.05.2010 10:16 · Розділ: Цікаві факти

Фахівці реконструювали зовнішній вигляд лицаря, який загинув приблизно в XIII-XIV ст. Його останки було виявлено ще в 1997 році в ході розкопок в замку Стірлінг (Шотландія). Загалом, тоді фахівцям вдалося знайти 10 скелетів, у тому числі два дитячих. Усі поховання розташовуються на території королівської каплиці.

Відновити вигляд лицаря допомогли сучасні технології та, звісно, фахівці у галузі судово-медичної антропології. “Реконструкція обличчя середньовічного лицаря дозволила нам уявити, як виглядав воїн, що належав до знатного роду і помер в 1300-х роках. Він був дуже сильною і фізично розвиненою людиною; його статуру можна порівняти з виглядом сучасного професійного гравця в регбі. Цього воїна з дитинства навчали поводженню з важкими мечами та іншими видами зброї, і він часто їздив верхи”, - розповів Річард Стрейчен, один із археологів, що проводив розкопки у середньовічному замку.

Реконструкція обличчя середньовічного лицаря
Реконструкція обличчя середньовічного лицаря

Відомості про невідомого лицаря були опубліковані ще минулого року. Зокрема, зазначалося, що незважаючи на те, що він загинув у віці близько 25 років, чоловік неодноразово отримував серйозні травми. Цілком імовірно, що він досить довго прожив із наконечником стріли в грудній клітці, який середньовічні лікарі не змогли видалити. На його чолі дослідники виявили ознаки зрощення кісток, - ймовірно він отримав серйозну рану внаслідок удару сокирою. Однак, смертельним виявилося зовсім інше поранення голови.

На даний час вчені вирішили більш детально з'ясувати, як і коли зустріли свій кінець цей лицар і ще одна жінка з того ж поховання.

За словами Річарда Стрейчена, фахівці, які проводять реконструкцію останків, зможуть “скористатися останніми досягненнями в археології, які дозволять їм з'ясувати максимальну кількість подробиць про походження і життя всіх людей, похованих у каплиці. Тобто, вони зможуть точно сказати, де ці люди виросли, що їли, в яких місцях жили, як померли і чому їх поховали саме на території замку”. Відомо, що честі бути похованими в королівській каплиці удостоювалися тільки особи високого походження, але під час облоги замку, там могли бути поховані люди нижчого статусу.

Антрополог вивчає скелет жінки, виявлений в королівській каплиці
Антрополог вивчає скелет жінки, виявлений в королівській каплиці

“Технології значно просунулися вперед з того часу, як в 1997 році були знайдені ці поховання, і тепер ми зможемо сказати про кожну загиблу людину набагато більше - звідки вона родом, як жила і чому померла, - підтвердив слова свого колеги антрополог Джо Бакберрі. - Останки із замку Стірлінг викликають особливий інтерес, оскільки залежно від того, коли і як ці люди були поховані, можна сказати, чи мали вони високий соціальний статус, чи померли за таких надзвичайних обставин, як облога фортеці. Сам замок безліч разів змінював своїх господарів, тому його жителі могли походити з Шотландії, Англії чи Франції”, - додав він.

Вчені планують порівняти скелети із замку Стірлінг з останками воїнів в масових середньовічних похованнях, які датуються періодом битви при Таутоні (29 березня 1461 року) - вирішальній битві у війні Червоної та Білої троянд.

Джерело: infox.ru


Інші новини розділу