Астрономи виявили унікальну подвійну зірку Автор: Lesly · Опубліковано: 21.05.2010 09:09 · Розділ: Наука

Група американських дослідників з університету Санта-Барбари виявила незвичайну бінарну систему, що складається з двох білих карликів, в якій маса меншого об'єкту в кілька разів перевищує масу більшого.

Бінарна система з двох білих карликів. NLTT 11748 — більший та водночас легший унікальний білий гелієвий карлик частково затемнений меншим, але значно важчим звичайним білим карликом, який за розмірами відповідає нашій планеті. Фото взято з сайту ia.ucsb.edu
Бінарна система з двох білих карликів. NLTT 11748 — більший та водночас легший унікальний білий гелієвий карлик частково затемнений меншим, але значно важчим звичайним білим карликом, який за розмірами відповідає нашій планеті. Фото взято з сайту ia.ucsb.edu

За допомогою телескопа Фолкеса, який використовувався у ході спостережень за білим карликом NLTT 11748, астрономи з'ясували, що небесному тілу властиві періодичні затемнення, викликані рухом другого білого карлика значно меншого меншого розміру. Варто зазначити, що протягом майже 6-годинного спостереження вчені мали можливість двічі спостерігати 3-хвилинні затемнення в бінарній системі.

Маса однієї із зірок бінарної системи - NLTT 11748 - відповідає 10-20% сонячної маси. Друга зірка в основному складається із вуглецю та кисню, а її маса становить 70% від маси Сонця. Незважаючи на те, що цей карлик важчий за NLTT 11748, він значно відстає від свого компаньйона за розмірами.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.