Знайдено бурштин з найдавнішими зразками вовни ссавця Автор: Lesly · Опубліковано: 20.05.2010 15:46 · Розділ: Наука

Міжнародна група вчених з Франції, Німеччини та Лівану виявила скам'янілу смолу віком близько 100 мільйонів років (рання крейда), яка містить дві волосини вовни ссавця.

Бурштин було знайдено на території департаменту Приморська Шаранта на південному заході Франції. Треба сказати, що при вивченні скам'янілостей з Китаю віком 160 мільйонів років палеонтологи вже знаходили відбитки вовни, але нові зразки дають можливість отримати значно детальніші зображення.

Одна із виявлених волосин. Фото взято з сайту compulenta.ru
Одна із виявлених волосин. Фото взято з сайту compulenta.ru

Дослідники вивчили структуру розташування лусочок на волосинах і прийшли до висновку, що вона повністю відповідає нинішній: ряди лусочок довжиною 2-8 мкм утворюють зовнішню захисну оболонку, накладаючись один на одного. “Отже, мікроструктура волосків вовни ссавців доволі досконала і з часом не змінювалася”, - коментує відкриття Чже-Сі Ло, палеонтолог з Музею природної історії Карнегі (США), який не приймав участі в даному проекті.

Сто мільйонів років регіон, де здійснено знахідку, був покритий тропічними лісами. Поруч зі смолою вчені виявили кілька зубів Arcantiodelphys marchandi, одного з найдавніших сумчастих; цілком імовірно, що ці дві знахідки пов'язані між собою.

Зуб О. Marchandi. Фото взято з сайту compulenta.ru
Зуб О. Marchandi. Фото взято з сайту compulenta.ru

“Можливо, ссавець потрапив в смолу і не зумів вибратися, - припускає вчений Джордж Пуанар з Університету штату Орегон (США). - З іншого боку, тварина могла просто втратити ці волоски при контакті зі смолою”.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.