Чоловіки більш тонко відчувають фальш у посмішці Автор: Lesly · Опубліковано: 20.05.2010 14:39 · Розділ: Цікаві факти

Прийнято вважати, що жінки надзвичайно гостро відчувають найменшу фальш в голосі, міміці, або жестах співрозмовника. Однак, наукові експерименти доводять, що чоловіки набагато краще за жінок визначають нещирість у виразі обличчя.

У ході експерименту, в якому прийняли участь понад 15 тисяч добровольців, учасників просили визначити, яка з посмішок була щирою, а яка фальшивою по 10 парах фотографій. А перед початком тестування волонтери оцінили свою здатність до інтуїтивного розуміння емоцій співрозмовника. Варто зазначити, що свої здібності жінки оцінили значно вище ніж чоловіки: 77% проти 58%.

Справжня (зліва) і фальшива посмішка (справа). Фото взято з сайту sfgate.com
Справжня (зліва) і фальшива посмішка (справа). Фото взято з сайту sfgate.com

Проте, саме тестування показало, що різниця між обома статями у здатності відчувати фальш не така вже й велика: 72% у чоловіків і 71% у жінок. Більш того, сильна стать значно краще виявляє нещирість усмішки у представників протилежної статі: результати чоловіків — 72% правильних відповідей проти 67% успішних відповідей у жінок.

Для тих, хто прагне навчитися розрізняти фальш у посмішці фахівці дають таку пораду: фальшива усмішка більш виражена з одного боку обличчя, оскільки та частина кори головного мозку, що відповідає за формування виразу обличчя, розташовується у правій півкулі і посилає сигнали переважно в ліву сторону тіла. Саме тому, фальшиві вирази обличчя в лівій частині виражені яскравіше, ніж у правій. Натомість, при щирій посмішці обидві півкулі мозку однаково впливають на обидві сторони обличчя, і посмішка виходить симетричною.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу