Американці неповнолітніх правопорушників наказують ... Шекспіром Автор: Lesly · Опубліковано: 20.05.2010 12:24 · Розділ: Кримінал

Незвичайний метод покарання для неповнолітніх злочинців розробили у США: тут уже десять років за незначні правопорушення юних непосид зобов'язують вивчати творчість видатного англійського поета і драматурга епохи Відродження Вільяма Шекспіра.

Зокрема, в рамках програми “Шекспір у суді” підлітків, затриманих за бійки, розпивання спиртних напоїв, дрібні крадіжки та заподіяння незначних матеріальних збитків, не відправляють на короткий термін до в'язниці або на суспільно-корисні роботи, а “засуджують” до вивчення творів Шекспіра та прийняття участі у постановці його знаменитих п'єс.

Виховання Шекспіром. Фото взято з сайту stcbschool.org
Виховання Шекспіром. Фото взято з сайту stcbschool.org

Виправна програма розрахована на півтора місяця, протягом якого правопорушники віком до 17 років чотири рази на тиждень відвідують заняття, де спочатку знайомляться з творами видатного англійця, а потім грають у його п'єсах.

За словами керівників програми, спочатку підлітки доволі неохоче починають читати Шекспіра. Деякі навіть заявляють що вважають за краще відсидіти свій строк у в'язниці. Але поступово в них починає зароджуватися зацікавленість, яка з часом переростає в захоплення - їм починає подобатися і сюжет, і доволі складна мова шекспірівських творів. А на репетиціях вони отримують ще більше задоволення, тому не дивно, що “свого дебюту” на сцені вони чекають з великим нетерпінням.

Зазвичай ці вистави проводяться в місцевому театрі для представників громадськості.

Джерело: oreanda.ru


Інші новини розділу