Звичка читати перед сном може викликати безсоння Автор: Lesly · Опубліковано: 20.05.2010 09:04 · Розділ: Краса і здоров'я

Нейробіологи з Північно-Західного університету США з'ясували, що звичка перед сном почитати може призвести до хронічного безсоння. Звісно, в цьому випадку мова не йде про традиційні книги, а про технологічні новинки, на зразок ноутбуків та електронних книг. Саме тому, науковці радять завершувати роботу з такими пристроями принаймні за дві години до нічного відпочинку. Крім того, ввечері не слід надто багато уваги приділяти смартфонам.

Науковці радять завершувати роботу з ноутбуками та електронними книгами принаймні за дві години до нічного відпочинку. Фото взято з сайту wordpress.com
Науковці радять завершувати роботу з ноутбуками та електронними книгами принаймні за дві години до нічного відпочинку. Фото взято з сайту wordpress.com

Такі рекомендації вчених знаходять логічне і водночас просте пояснення: яскраве світло, яке випромінюється цифровою технікою, подразнює структури мозку, які відповідають за сон. Відомо, що вже з настанням темряви біологічний годинник людини починає стимулювати продукування гормону сну науковці радять завершувати роботу з такими пристроями принаймні за дві години до нічного відпочинку. При цьому, світіння дисплеїв сприймається за денне світло, яке буквально обманює біологічний годинник організму, перешкоджаючи підготуватися до сну.

Саме тому дослідники висловили протест проти широкого розповсюдження електронних книг. За їхніми словами, синє світло, яке випромінюють пристрої для читання з близької від очей відстані пробуджують читача, порушуючи процес засинання, внаслідок чого ранкове пробудження стає важким.

А особливо запеклих любителів читати перед сном електронні книги у тривалій перспективі можуть спіткати хронічне безсоння і втома.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.