На торги виставлено раритетну партитуру Чайковського Автор: Lesly · Опубліковано: 19.05.2010 13:37 · Розділ: Культура

На торги в аукціонному домі Christie's виставлено частини рукописної партитури опери Чайковського "Мазепа" (1883 рік), про існування яких до цього моменту було невідомо. Торги відбудуться 2 червня в Лондоні, де за раритетний лот планується виручити 200-300 тисяч фунтів стерлінгів.

В рукописі міститься завершення другої та третьої дій опери, викладене, для виконання оркестром. Текст партитури містить чимало виправлень, очевидно зроблених Чайковським в поспіху. Крім того, пожовтілі аркуші зберегли до наших днів зауваження, внесені композитором під час репетицій.

Фрагмент рукописної партитури опери ЧайковськогоМазепа. Фото взято з сайту lenta.ru
Фрагмент рукописної партитури опери ЧайковськогоМазепа. Фото взято з сайту lenta.ru

Доопрацювання партитури здійснювалося вже після прем'єри опери 3 лютого 1884 року, коли диригент Едуард Направник запевнив Чайковського, що твір буде включено до постійного репертуару Маріїнського театру. А зміни, відображені в рукописі, ніколи раніше не публікувалися, хоча й були враховані при постановці.

Варто зазначити, що партитури, написані рукою Чайковського, виставляються на торги вкрай рідко. Зокрема, від початку Другої світової війни це трапилося лише в 2009 році, коли партитуру опери "Орлеанська діва" продали майже за 100 тисяч фунтів.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?