Через сорок років зникнуть всі промислові сорти риби Автор: Lesly · Опубліковано: 19.05.2010 11:21 · Розділ: Екологія

Вже через сорок років світ може зіткнутися із проблемою повного зникнення промислових сортів риби. Про це йдеться в експертному звіті екологів ООН, які закликають провести радикальні реформи в галузі рибної промисловості.

За даними спеціалістів з ООН, що наводяться в звіті щодо впливу попиту на базові природні ресурси, такі як енергоносії, питна вода, тощо, на стан навколишнього середовища, у результаті діяльності сектору промислового рибальства, який постійно розвивається, запаси риби на планеті знизилися на 30%. Варто зазначити, що ці висновки підтвердили і незалежні експерти.

У результаті діяльності сектору промислового рибальства, який постійно розвивається, запаси риби на планеті знизилися на 30%. Фото взято з сайту alaska-in-pictures.com
У результаті діяльності сектору промислового рибальства, який постійно розвивається, запаси риби на планеті знизилися на 30%. Фото взято з сайту alaska-in-pictures.com

Екологи стверджують, що на сьогоднішній день об'єми рибної ловлі на 50-60% перевищують всі допустимі норми. Крім того, в звіті повідомляється, що на сьогоднішній день рибна промисловість безпосередньо та опосередковано забезпечує роботою 170 мільйонів людей. При цьому, тільки рибною ловлею займаються понад 35 мільйонів.

Вчені стверджують, що система риболовецької промисловості потребує негайних змін, в першу чергу це стосується створення рибних розплідників і захисту середовища проживання цих істот, в іншому випадку протягом найближчих 40 років промислова риба просто зникне.

А це, за словами фахівців, призведе не тільки до екологічної, але й до економічної загрози, оскільки більше мільярда жителів Землі, зокрема в бідних країнах, в основному харчуються рибою і саме вона є для них найважливішим джерелом тваринного білка.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу