Люди починають насолоджуватися життям після п'ятдесяти Автор: Lesly · Опубліковано: 19.05.2010 10:14 · Розділ: Цікаві факти

Американські дослідники стверджують, що люди після 50 років значно більше задоволені життям в порівнянні з молоддю. Цей факт допомогло встановити масштабне дослідження, проведене за участю більш ніж 350 тис. жителів США.

З метою визначення рівня задоволеності своїм життям вчені розробили власну шкалу оцінювання, оскільки існуючі методи на їхню думку не дають вичерпних відповідей на всі запитання. У ході опитування респонденти відповідали на запитання про свої почуття та переживання у переддень проведення опитування.

Діаграма, яка ілюструє рівень вдоволеності життям починаючи від 18 до 85 років (зліва) та рівень сприйнятливості до стресів (справа). Фото взято з сайту sciencemag.org
Діаграма, яка ілюструє рівень вдоволеності життям починаючи від 18 до 85 років (зліва) та рівень сприйнятливості до стресів (справа). Фото взято з сайту sciencemag.org

Проаналізувавши відповіді добровольців, спеціалісти з'ясували, що відчуття добробуту неухильно зменшується з 20 до 50 років, а після цього періоду починає поступово збільшуватися. Щодо суму, то це відчуття властиве всім віковим групам, однак більшість негативних переживань з віком притуплюються. Тривога, яку до 50 років людина переживає приблизно на однаковому рівні, після цього переломного моменту починає поступово притуплятися. Стрес найбільш болюче переживають двадцятилітні, проте з часом реакція на неприємні події поступово зменшується.

Всі, відкриті дослідниками, закономірності властиві в приблизно однаковій мірі чоловікам та жінкам, незважаючи на те, що дами різного віку більше хвилюються, гостріше реагують на стреси і частіше сумують. Однак, відповідаючи на запитання про власний добробут, жінки набагато частіше стверджували, що у них все добре.

Дослідники пояснюють отримані результати тим, що літні люди набагато краще вміють контролювати свої емоції і не звертають увагу на несуттєві неприємності.

Джерело: sciencemag.org


Інші новини розділу