В Японії літніх людей розважатимуть роботи-ведмедики Автор: Lesly · Опубліковано: 18.05.2010 14:43 · Розділ: Нові технології

Японська компанія Fujitsu розробила роботів-ведмедиків, які здатні реагувати та відповідати на емоції людини. Новинка, яка була представлена на виставці Fujitsu Forum 2010 у Токіо, чудово проявляє себе у спілкуванні з дітьми та людьми похилого віку.

Розробники передбачають, що роботи-ведмеді відмінно покажуть себе не тільки в лікарнях, де плюшевідрузі повинні будуть заспокоювати маленьких пацієнтів, але й у школах, дитячих садках та будинках перестарілих. Фото взято з сайту techworld.com.au
Розробники передбачають, що роботи-ведмеді відмінно покажуть себе не тільки в лікарнях, де плюшевідрузі повинні будуть заспокоювати маленьких пацієнтів, але й у школах, дитячих садках та будинках перестарілих. Фото взято з сайту techworld.com.au

Робот-ведмедик, завдяки вбудованим камерам, датчикам та ПЗ здатний продемонструвати 300 можливих реакцій на зовнішні подразники. Зокрема, функцію зору виконує крихітна камера в носі; треба сказати, що іграшка здатна розпізнавати обличчя. А десятки різноманітних датчиків у лапах і тулубі “відчувають” дотики, а також визначають положення ведмедя в просторі. Про оточення збирає інформацію і вбудований в робота мікрофон.

У відповідь на різні дії людини (погладжування по голові, заколисування на руках, тощо) ведмедик може засміяти чи заплакати; вміє він і чхати. А синтезатор мови дає йому можливість висловлювати свої думки, щоправда на рівні трирічної дитини. Робот має 12 ступенів свободи: рухаються брови, вуха, рот, голова і лапи.

Як це виглядає, можна побачити на відео.

Новинка вже пройшла тестування в низці медичних установ, однак, до початку серійного виробництва її ще необхідно вдосконалити. В цьому випадку мова в першу чергу йде про систему розпізнавання облич.

Розробники передбачають, що роботи-ведмеді відмінно покажуть себе не тільки в лікарнях, де плюшеві "друзі" повинні будуть заспокоювати маленьких пацієнтів, але й у школах, дитячих садках та будинках перестарілих. Передбачається, що ведмедик зможе скласти компанію людям похилого віку там, де утримання справжніх домашніх тварин не допускається.

Джерело: networkworld.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.