Мобільні телефони впливають на здоров'я лише найбільш активних користувачів Автор: Lesly · Опубліковано: 18.05.2010 09:07 · Розділ: Наука

Найбільш масштабне на сьогоднішній день дослідження, яке стосується безпеки мобільних телефонів, не виявило безпосередньої залежності між розвитком раку мозку та використанням цих пристроїв. Однак, незважаючи на те, що експерти не виявили підвищеного ризику небезпечного захворювання після 10 років користування мобільним телефоном, вони не виключають "припущень про можливий ризик для надмірно активних користувачів".

У ході дослідження медики проаналізували 2708 випадків гліоми і 2409 випадків менінгіоми в 13 країнах, зафіксованих за 10-річний період. "Дане дослідження не виявило підвищеного ризику, але ми можемо зробити висновки, що ніякого ризику взагалі не існує, оскільки автори попередніх робіт вказують на можливий ризик", - каже Елізабет Кардіс, керівник групи вчених.

Мобільні пристрої можуть загрожувати здоровю тільки найбільш активних користувачів стільникового звязку. Фото взято з сайту trud.ru
Мобільні пристрої можуть загрожувати здоровю тільки найбільш активних користувачів стільникового звязку. Фото взято з сайту trud.ru

Що ж до активних користувачів стільникового зв'язку, які мають звичку прикладати апарат до одного і того ж вуха, ризик розвитку гліоми в них вищий на 40%, а менінгіоми - на 15% в порівнянні з “більш поміркованими” користувачами. Проте, причинно-наслідкового зв'язку між мобільними телефонами та раком головного мозку не виявлено.

Активними користувачами стільникового зв'язку дослідники вважали всіх учасників, які говорили по телефону в середньому півгодини на день. Однак, за сьогоднішніми мірками цей показник вже не можна вважати завищеним. Саме тому науковці рекомендують продовжити дослідження.

Крім того, в звіті вчених зазначається, що сучасні мобільні пристрої характеризуються більш низьким випромінюванням в порівнянні із застарілими моделями, а популярність текстових повідомлень та гучного зв'язку ще більше зменшили негативний вплив мобілок на головний мозок людини.

Джерело: mignews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.