Кава підвищує концентрацію уваги Автор: Lesly · Опубліковано: 17.05.2010 14:37 · Розділ: Наука

Вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (Великобританія) стверджують, що кофеїн надзвичайно корисний для людей, які працюють розумово. Ця речовина здатна покращувати пам'ять і концентрацію уваги.

Такі висновки вчені зробили, провівши експерименти за участю 340 добровольців віком від 20 до 32 років. Вони мали виконати завдання, де потрібно було проявити підвищену зацікавленість і прикласти додаткові розумові зусилля. Щоб правильно розв'язати задачі, учасникам дозволялося використовувати письмові розрахунки.

Кофеїн надзвичайно корисний для людей, які працюють розумово. Фото взято з сайту raivespresso.com
Кофеїн надзвичайно корисний для людей, які працюють розумово. Фото взято з сайту raivespresso.com

У ході експерименту половина волонтерів час від часу переривалися на чашечку кави, інші ж пили чай або мінеральну воду. Потім дослідники порівняли результати роботи обох груп.

Як з'ясувалося, люди, які пили каву, швидше виконали завдання, допустивши при цьому мінімум помилок.

Зважаючи на такі результати, дослідники стверджують, що прийом кофеїну може сприяти зменшенню кількості нещасних випадків на виробництві, дорожньо-транспортних пригод серед водіїв і навіть здатен знизити кількість неправильних діагнозів серед лікарів, які обслуговують виклики на дому.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.