Чому овочі корисніші за фрукти? Автор: Lesly · Опубліковано: 17.05.2010 08:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Останні дослідження британських науковців-дієтологів поставили під сумнів безкомпромісну корисність фруктів. Так, ще зовсім недавно медики рекомендували їсти більше овочів та фруктів, щоб знизити рівень холестерину в крові. З цим фактом не посперечаєшся, однак "останні дослідження показали зв'язок між вживанням великої кількості фруктів і високим рівнем іншої фракції ліпідів - тригліцеридів. А тригліцериди, як і холестерин, підвищують ризик розвитку атеросклерозу, а разом з ним інфаркту та інсульту", - попереджають дієтологи.

Ще одна прихована небезпека від фруктів – ними важко насититися, оскільки вони навпаки, "пробуджують" апетит. Пояснюється це тим, що в них міститься фруктоза, природній цукор, менш калорійний ніж глюкоза, однак саме глюкоза, з якої в організмі синтезуються інсулін, посилає в мозок сигнали про насичення. Цим самим, вживаючи багато фруктів, можна з легкістю втратити форму.

Сьогодні медики рекомендують щодня вживати 4 порції овочів і одну порції фруктів. Фото взято з сайту wordpress.com
Сьогодні медики рекомендують щодня вживати 4 порції овочів і одну порції фруктів. Фото взято з сайту wordpress.com

Іншим не менш сенсаційним відкриттям стало те, що фрукти здатні викликати розвиток гіпертонії. Так, вчені з університету Колорадо провели експеримент за участю 4,5 тисяч добровольців і встановили, що у людей, які з'їдали більше 74 г фруктози щодня (це відповідає 10 яблукам або 3 великим склянкам яблучного соку), на 87% підвищувався ризик підвищення тиску.

Знайшли у фруктах недоліки і стоматологи. За їхніми словами, яблука, груші і особливо цитрусові можуть викликати розвиток карієсу. Адже відомо, що на зубах після вживання фруктів, залишаються їх часточки, а фруктоза, якої в цьому делікатесі чимало, є відмінним середовищем для розмноження бактерій.

Натомість у овочів немає практично всіх зазначених недоліків, що змусило вчених переглянути свої рекомендації, щодо необхідності щоденного вживання 5 порцій овочів та фруктів. Тепер вони радять щодня з’їдати 4 порції овочів і лише одну - фруктів. "Фрукти як і раніше залишаються важливою складовою збалансованого харчування, - підкреслюють дієтологи. - Але важливо контролювати, скільки ви їх з'їдаєте, особливо якщо у вас вже є зайва вага або проблеми з серцем і судинами".

Джерело: open.by


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.