В недоношених дітей спостерігається підвищена чутливість до болю Автор: Lesly · Опубліковано: 16.05.2010 14:11 · Розділ: Наука

В дітей, що прийшли на світ передчасно, спостерігається загострене відчуття болю, яке супроводжує їх і в дорослому житті.

Експерти стверджують, що у хлопців, які у свій час народилися недоношеними, всі маніпуляції, що потенційно можуть викликати біль, як наприклад, уколи в клініках, контактні види спорту або нанесення татуювань, викликають підсвідоме відчуття страху. Саме тому вони намагаються уникати подібних ситуацій.

У хлопців, які у свій час народилися недоношеними, всі маніпуляції, що потенційно можуть викликати біль, викликають підсвідоме відчуття страху. Фото взято з сайту pervenez.ru
У хлопців, які у свій час народилися недоношеними, всі маніпуляції, що потенційно можуть викликати біль, викликають підсвідоме відчуття страху. Фото взято з сайту pervenez.ru

Таку закономірність відкрили британські медики з коледжу при Лондонському університеті. В ході експерименту школярам, які здавали кров на аналізи, паралельно проводили томографію головного мозку. В результаті з’ясувалося, що недоношені підлітки під час уколу переживали сильне хвилювання. Натомість, їхні однолітки, які провели народилися "згідно з розкладом", зберігали цілковитий спокій.

Варто зазначити, що при перевірці тактильної чутливості школярів, з’ясувалося, що всі вони реагували на дотики нормально.

Професор Ребека Слейтор, керівник дослідження, переконана, що страх болючих процедур виникає в результаті того, що перші дні малюки проводять в інкубаторах, де немовлятам роблять багато ін'єкцій, аналізів та переливають кров. Ці малоприємні маніпуляції зовсім не загартовують і не розвивають стійкість, як схильні вважати деякі медики. Натомість в діток розвивається відраза до всіх видів насильства.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.