Кількість людей, що читають книги, зменшується Автор: Lesly · Опубліковано: 15.05.2010 12:12 · Розділ: Суспільство

Італійські вчені підрахували, що більша половина жителів країни не прочитала жодної книги протягом 2009 року. А серед людей, які все-таки виділили час на читання, більшість обмежилася трьома книгами за рік.

Такі дані були отримані в результаті дослідження, проведеного Національним інститутом статистики. Загалом, цифри, отримані за період 2009 року, свідчать, що 45,1% італійців віком від 6 років і старше (що становить трохи більше 25 мільйонів осіб) прочитали як мінімум одну книгу за минулий рік.

В Італії більша половина населення не читає книг. Фото взято з сайту treehugger.com
В Італії більша половина населення не читає книг. Фото взято з сайту treehugger.com

Незважаючи на те, що ці показники демонструють зростання інтересу до книг в порівнянні з 2008 роком, рівень читачів в країні залишається низьким: 55% респондентів як і раніше не читають взагалі, а серед любителів почитати, 44,9% заявили, що прочитали не більше 3-х книг за минулий рік; більше 12 книг, за даними опитування, прочитали лише 15,2%.

Варто зазначити, що читають в основному жінки (51,6% респондентів), тоді як серед чоловіків любителів книг нараховується трохи більше 38%.

На захоплення книгами в першу чергу впливає рівень освіти: найбільше читають люди з вищою освітою (80,6%), а найменше ті, хто закінчив лише школу (28,4%).

Крім того, любов до книг розподіляється в Італії і за територіальною ознакою. Найбільше читають жителі північних регіонів країни (52% за минулий рік прочитали принаймні одну книгу); в центральних регіонах ця цифра трохи нижча - 48%, а на півдні та островах виділяють час для читання 34,2% і 35,4% відповідно.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.