Молода дружина збільшує тривалість життя літнього чоловіка Автор: Lesly · Опубліковано: 14.05.2010 14:37 · Розділ: Наука

Фахівці з німецького Інституту демографічних досліджень імені Макса Планка стверджують, що велика різниця у віці між членами подружжя значно скорочує тривалість життя прекрасної половини людства.

Зокрема було встановлено, що чоловіки зі значно молодшими дружинами живуть довше ніж ті, хто обирає за супутниць життя ровесниць. Так, ризик смерті у представників сильної статі, чиї дружини молодші на 7-9 років, на 11% нижчий, ніж у чоловіків, які одружуються із однолітками.

Молода дружина збільшує тривалість життя літнього чоловіка, жертвуючи тривалістю власного життя. Фото взято з сайту funnyphotos.net.au
Молода дружина збільшує тривалість життя літнього чоловіка, жертвуючи тривалістю власного життя. Фото взято з сайту funnyphotos.net.au

Раніше дослідники припускали, що ця закономірність працює однаково для представників обох статей. Однак, проаналізувавши дані про тривалість життя майже 2 млн подружніх пар з Данії, вчені прийшли до висновку, що тривалість життя жінки зменшується пропорційно до різниці у віці з чоловіком. Якщо ж старша жінка, то за цим же принципом скорочується життя її партнера.

У ході дослідження було встановлено, що ризик смерті у жінки, чий чоловік старший на 7-17 років, збільшується більш ніж на 10% в порівнянні з дружинами-однолітками. Однак, з більш молодим чоловіком ризик передчасної смерті дами збільшується ще значніше: різниця у віці 7-9 і 11-13 років підвищує ризик смерті на 20% і 30% відповідно.

Причини такої закономірності вчені пояснити не можуть, але припускають, що вона ймовірно пов'язана зі стресом: суспільство ще повністю не звільнилося від пережитків, коли наявність молодого чоловіка розглядалася як порушення загальноприйнятих норм, що призводить до певного морального тиску, соціального відчуження і, в результаті, до погіршення якості життя.

Джерело: open.by


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.