Виявлено отруйний вид річкових водоростей Автор: Lesly · Опубліковано: 14.05.2010 08:59 · Розділ: Природа

Біологи з університету Токіо виявили новий вид небезпечних для людини мікроскопічних водоростей. За їхніми словами, ці мешканці прісних водойм, що отримали назву Prototheca cutis, здатні викликати серйозні шкірні інфекції, зокрема, появу запалення, сепсису та виразок, які не загоюються протягом тривалого часу.

P. cutis представляють собою різнорідну групу одноклітинних організмів, які мають хлоропласти та продукують поживні речовини в процесі фотосинтезу. Самі по собі вони для людини не становлять загрози, однак при потраплянні у відкриті ранки на шкірі, можуть створювати серйозні проблеми. Ситуація погіршується ще й тим, що на сьогоднішній час ще не розроблено ліків, які могли б бути ефективними при даних зараженнях.

Фахівці попереджають, що у разі інфікування лікарі навіть не зможуть допомогти хворому. А протигрибкові препарати, які зазвичай використовуються медиками в таких випадках, не приносять відчутних результатів.

Єдиний спосіб уникнути можливих проблем - купатися виключно у безпечних водоймах, а пошкодження на шкірі обов'язково дезінфікувати і заклеювати пластирами.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу