Італійці розробили авто-бота, що здатен самостійно здійснювати подорожі на довгі дистанції Автор: Lesly · Опубліковано: 13.05.2010 14:39 · Розділ: Нові технології

Італійські вчені розробили робота, що буде здатним самостійно здійснювати поїздки на довгі дистанції. Авто-робот Р1 проектувався в лабораторії машинного зору і інтелектуальних систем VisLab при університеті Парми, під керівництвом Альберто Броджі.

Робот самостійно здійснить подорож відстанню 13 тис. км, яка проляже через Росію, сибірські степи, Казахстан, Монголію і, нарешті, завершиться в Шанхаї. “Вперше у світі безпілотний робот-автомобіль пройде такий довгий шлях”, - розповідає Альберто Броджі.

Маршрут тримісячної подорожі без участі людини. Фото взято з сайту adnkronos.com
Маршрут тримісячної подорожі без участі людини. Фото взято з сайту adnkronos.com

Електромобіль відправиться в дорогу 10 липня, а в Шанхай він прибуде 10 жовтня 2010 року. Дати початку та завершення проекту обрані не випадково: для китайців число “10” є символом досконалості, яку провинен продемонструвати робот-автомобіль, долаючи непрохідні дороги та водні потоки.

P1, як заявляють італійці, є екологічно чистим автомобілем. Система управління, яка складається з датчиків, лазерних відеокамер, комп'ютерів, лазерів, моніторів та систем GPS, є повністю автоматичною та працює на сонячних батареях. Автомобіль здатен функціонувати без людей на борту, проте у випробувальній подорожі його супроводжуватимуть фахівці. Рішення щодо управління та вибору авто-бот прийматиме самостійно.

“А той факт, що він функціонує без участі людини, дозволить йому працювати довше ніж це допустимо для людини”, - підсумував Броджі.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.