На довгожительство не впливає спосіб життя Автор: Lesly · Опубліковано: 13.05.2010 13:33 · Розділ: Наука

Науковці стверджують, що сам по собі здоровий спосіб життя не зробить людину довгожителем. На їхню думку, якщо ви прагнете дожити до 100 років, то не варто надто перейматися своїм звичним укладом життя, адже його тривалість в першу чергу визначається генами.

Медики не раз мали можливість спостерігати людей, спосіб життя яких аж ніяк не можна було назвати здоровим, однак, якщо вони були “запрограмовані” на тривале життя, то наслідки зловживань їх ніби не торкалися. Зокрема, в ході нового дослідження було вивчено 500 осіб єврейської національності віком від 95 до 112 років. Більшість з добровольців курили (30% учасників), мали зайву вагу (30%) та високий рівень холестерину в крові. Проте від впливів шкідливих факторів вони були захищені своїм генотипом.

Активний спосіб життя не гарантує довгих років життя. Фото взято з сайту ediets.com
Активний спосіб життя не гарантує довгих років життя. Фото взято з сайту ediets.com

Фахівці стверджують, що здоровий спосіб життя здатен збільшити середню тривалість життя людини на кілька років, однак не дасть можливості перейти до рангу довгожителів. Про це свідчить і величезна кількість комічних історій про людей, які незважаючи на на куріння, брак фізичної активності та неправильне харчування, жили до глибокої старості. Гени довгожителів “відтягують” розвиток старечих захворювань. Саме тому, довгожитель вмирає від тих же хвороб, що й інші люди похилого віку, от тільки на років 30 або 50 пізніше.

Зараз вчені працюють над виявленням генів довгожительства, що допоможе розробити ліки, які збільшать тривалість життя людей. Науковцям вже відомі три гени, відповідальні за тривалість життя, на основі яких ведеться розробка медикаментів. Два з них - препарати, які знижуватимуть ризик серцевих захворювань, шляхом продукування хорошого холестерину, а третій допоможе уникнути діабету. Випробування цих ліків розпочнеться в 2012 році, а через 5-10 років вони стануть комерційно доступними.

Останнім часом вчені все частіше говорять про необхідність розглядати старість, як захворювання, що дасть можливість стимулювати інвестиції в ліки, які будуть сповільнювати розвиток вікових захворювань. Сьогодні в США видаються ліцензії тільки на виробництво препаратів, дія яких спрямована проти конкретних захворювань, а не процесів старіння в цілому.

Джерело: ru-expo.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.