Виявлено майже повний скелет престозуха Автор: Lesly · Опубліковано: 12.05.2010 15:45 · Розділ: Наука

Палеонтологи з Бразилії повідомили, що їм вдалося виявити чудово збережений і майже повний скелет хижого древнього ящера Prestosuchus chiniquensis, який ходив по Землі близько 238 мільйонів років тому.

Скам'янілі останки було виявлено поблизу міста Дона-Франсіска, що знаходиться на відстані 260 км від Порту-Алегрі, столиці штату Ріу-Гранді-ду-Сул в ході розкопок під керівництвом співробітників Лютеранського університету палеонтолога Серхіо Фуртадо Кабрейри та біолога Лусіо Роберту да Сілви. “Ми не могли уявити нічого подібного: якість, збереження і розмір скам'янілостей є сенсаційними!” - Не приховує свого захоплення доктор да Сілва.

Вперше останки предка сучасних крокодилів були виявлені в 1938 році в Бразилії. Фото взято з сайту flickr.com
Вперше останки предка сучасних крокодилів були виявлені в 1938 році в Бразилії. Фото взято з сайту flickr.com

Варто відзначити, що на сьогодні це єдиний екземпляр з гарно збереженими задніми кінцівками. Завдяки знахідці, вчені вперше отримали можливість повністю відтворити скелет ящера і зробити висновки про способи пересування цього родича крокодила, довжина тіла якого складає близько 7 метрів, а маса досягає 900 кг.

Скам'янілі кістки було знайдено в товщі осадових порід, які сформувалися на дні доісторичного озера, де престозух жив і полював на травоїдних, які приходили до водопою.

Вперше останки цього ящера були виявлені в 1938 році і також в Бразилії.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.