Для того, щоб піднявся тиск, достатньо одного погляду на лікаря Автор: Lesly · Опубліковано: 12.05.2010 13:29 · Розділ: Медицина

Факт, що від одного погляду на лікаря піднімається тиск, відомий досить давно. Однак, найбільш виражено так званий “ефект білого халата” спостерігається у гіпертоніків. А це дає всі підстави вважати, що вимірювання тиску, які проводяться при відвідуванні лікарів, не можна вважати вірними.

Австралійські дослідники опублікувала в медичному журналі British Medical Journal статтю, в якій доводять, що більш ефективним способом вимірювання тиску крові можна вважати спеціальний пристрій, який пацієнт носить на руці протягом доби. Варто зазначити, що тільки у Великобританії гіпертонією страждає до 40% дорослого населення, і вона є найбільшим фактором ризику при інфарктах, інсультах та захворюваннях нирок.

Вимірювання тиску, які проводяться при відвідуванні лікарів, не можна вважати вірними. Фото взято з сайту theguardian.pe.ca
Вимірювання тиску, які проводяться при відвідуванні лікарів, не можна вважати вірними. Фото взято з сайту theguardian.pe.ca

У ході дослідження науковці вивчали стан здоров'я понад 8,5 тисяч пацієнтів, які проходили лікування в 11 спеціалізованих центрах в Австралії. При цьому, вчені порівнювали показники тиску, отримані федиками в лікарняних умовах, з амбулаторною даними, отриманими з допомогою пристроїв для автоматичного визначення тиску. Як виявилося, різниця між цими показниками становить до 29 одиниць. Цікаво те, що чим ближчий тиск пацієнта до норми, тим меншою виявлялася різниця між лікарняними та “домашніми” показниками. Крім того, на зазначену різницю впливають вік і стать хворого.

Професор Ардуіно Мангоні з університету в Аделаїді прокоментував це відкриття наступним чином: "Амбулаторний метод вимірювання тиску є більш оптимальним при постановці діагнозу гіпертонія. Абсолютно очевидно, що готуючись до лікування такого пацієнта, яке триватиме все його життя, лікарю необхідно бути впевненим у точності отриманих даних".

"Існуючі рекомендації з діагностування та лікування гіпертонії не приділяють достатньої уваги амбулаторному моніторингу, часто зводячись до єдиного, спільного для всіх підходу, який не враховує специфіку різних груп пацієнтів", - додав він.

Джерело: medkarta.com


Інші новини розділу