У песимістів швидше руйнуються клітини мозку Автор: Lesly · Опубліковано: 12.05.2010 10:05 · Розділ: Наука

Сьогодні мабуть вже нікого не здивуєш заявою, що характер людини впливає на якість її життя. І в першу чергу ця закономірність стосується жінок, які, як відомо, є більш емоційними істотами. А емоційність безпосередньо відображається на стані нервової системи.

Зокрема, американські дослідники з університету Сент-Луїса довели, що у панянок з негативним ставленням до життя структури головного мозку, які відповідають за емоції, з плином часу піддаються реорганізації. Для того, щоб переконатися у своїх припущеннях, науковці запросили до участі в експерименті 247 добровольців у віком від 44 до 88 років.

Невпевненість у собі та в завтрашньому дні, постійні хвилювання, невміння розслаблятися і порадіти приємним хвилинам створюють більш напружені умови роботи для клітин мозку. Фото взято з сайту cheerfulhearts.org
Невпевненість у собі та в завтрашньому дні, постійні хвилювання, невміння розслаблятися і порадіти приємним хвилинам створюють більш напружені умови роботи для клітин мозку. Фото взято з сайту cheerfulhearts.org

Всі учасники пройшли анкетування, метою якого було встановити переважаючий у добровольців настрій. Проаналізувавши отримані дані, фахівці з'ясували, що в мозку представниць прекрасної статі з підвищеною схильністю до тривог і неврозів значно менше сірої речовини в лобовій і медіальних долях, у порівнянні з оптимістками. Керівник дослідження Деніс Хед стверджує, що настільки переконливе підтвердження взаємозалежності між характером і будовою мозку жінки отримано вперше.

Поки експерти не можуть сказати напевно, чи люди з меншою кількістю сірої речовини більш схильні до песимізму, чи, навпаки, постійна туга веде до зменшення мозку. Цілком можливо, що жіноча вдача псується з віком через зменшення кількості нейронів.

Однак, доктор Хед більш схильний вважати, що саме невпевненість у собі та в завтрашньому дні, постійні хвилювання, невміння розслаблятися і порадіти приємним хвилинам створюють більш напружені умови роботи для клітин мозку. Від такої непосильної праці півкулі немов стискаються, переконаний професор.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.