“Ньютонівську” яблуню відправлять у космос Автор: Lesly · Опубліковано: 11.05.2010 15:44 · Розділ: Цікаві факти

Фрагмент яблуні, що за легендою виросла з насіння дерева, під яким сидів Ісаак Ньютон, коли придумав теорію гравітації, найближчим часом відправиться в космос. Про це повідомляє видання New Scientist.

Фрагмент дерева 14 травня доставить на орбіту астронавт NASA британського походження Пірс Селлерс. Шматок яблуні завдовжки близько 10 сантиметрів для відправки в космос Селлерсу надало Британське королівське товариство (провідний науковий центр Великобританії), яке цього року відзначає свій 350-річний ювілей.

Яблуня, що виросла з насіння дерева, під яким сидів Ньютон. Фото взято сайту babson.edu
Яблуня, що виросла з насіння дерева, під яким сидів Ньютон. Фото взято сайту babson.edu

Підвищена цікавість до дерева пов'язана з міфом, який свідчить, що яблуко, яке впало з нього, надихнуло Ньютона на створення теорії гравітації.

Варто зазначити, що до 2010 року замітки про вченого, де вперше згадується знаменитий фрукт, зберігалися в архіві Королівського товариства і були доступні лише фахівцям. Рукопис був написаний другом і біографом Ньютона Вільямом Стаклі і є частиною книги "Спогади про життя Ньютона", написаної в 1752 році.

Більшість істориків вважають розповідь про падіння яблука (у багатьох переказах воно падає не поряд з Ньютоном, а просто йому на голову) анекдотом, який вчений навмисно "просував".

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу