Міф про чудодійні властивості музики Моцарта розвіяно Автор: Lesly · Опубліковано: 11.05.2010 14:37 · Розділ: Наука

Протягом майже двох десятиліть вчені з усього світу не перестають говорити про те, що музика Моцарта сприяє покращенню розумових здібностей людини. Поставити під сумнів цю “істину” вирішили вчені з Віденського університету. Вони доводять, що немає жодних підстав вважати, що просте прослуховування творів знаменитого композитора якимось чином впливає на розвиток розумових здібностей людини.

В американському штаті Джорджія навіть було видано нормативний акт, у відповідності до якого кожній жінці, яка нещодавно народила дитину, вручався компакт-диск із класичною музикою. Фото взято з сайту halpertbeesly.com
В американському штаті Джорджія навіть було видано нормативний акт, у відповідності до якого кожній жінці, яка нещодавно народила дитину, вручався компакт-диск із класичною музикою. Фото взято з сайту halpertbeesly.com

Розмови про надзвичайний вплив музики Моцарта ведуться вже доволі давно. Так, у 1993 році психолог Френсіс Раусчер з Каліфорнійського університету повідомив про вражаючі результати, які продемонструвала група студентів після прослуховування Моцарта, зокрема, у них покращилося просторове мислення.

А через п'ять років в американському штаті Джорджія навіть було видано нормативний акт, у відповідності до якого кожній жінці, яка нещодавно народила дитину, вручався компакт-диск із класичною музикою. Того ж таки року посадовці Флориди прийняли закон, за яким всі відвідувачі дитячих садків принаймні одну годину на день повинні були прослуховувати класичні музичні твори.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.