Англійські студенти пошили весільну сукню із розчинної тканини Автор: Lesly · Опубліковано: 11.05.2010 13:29 · Розділ: Нові технології

Студенти інженерного факультету Шефілдського університету (Великобританія) запропонували простий вихід з багатовікової проблеми: що робити із весільною сукнею після весілля. Їхньою новою розробкою стала одноразова весільна сукня, яку можна після використання розчинити у воді.

Сукня складається з полівінілового спирту, речовини, яка розкладається природним способом та використовується при виготовленні мішків і засобів для прання білизни. Цей компонент дозволяє тканині розчинятися у воді, не завдаючи шкоди довкіллю. Побачити одноразове вбрання для нареченої можна буде на виставці “Життєздатний шлюб”, що проходитиме в Об'єднаному Королівстві наприкінці цього місяця. Треба сказати, що відвідувачів виставки чекатиме сюрприз: на їхніх очах перед знищенням сукню “розберуть” на п'ять самостійних нарядів, які можна буде носити окремо.

Нареченій, яка наважиться вдягти вбрання із розчинної тканини, доведеться носити з собою парасольку на випадок дощу, щоб сукня не розчинилася на очах у гостей
Нареченій, яка наважиться вдягти вбрання із розчинної тканини, доведеться носити з собою парасольку на випадок дощу, щоб сукня не розчинилася на очах у гостей

Слід додати, що нареченій, яка наважиться вдягти таке вбрання, доведеться носити з собою парасольку на випадок дощу, щоб сукня не розчинилася на очах у всіх запрошених. Тканина, розроблена студентами, легка в роботі і не накладатиме жодних обмежень на політ уяви дизайнерів.

“Студенти повністю реалізували стару прикмету, що весільну сукня має бути використаною лише один раз. Вони хочуть вивчити ставлення суспільства до одноразових речей, - розповідає один із викладачів університету. - Цей проект являє собою союз мистецтва і технології, і вивчає можливості використання альтернативних матеріалів для створення одягу”.

А самі студенти коментують свою розробку наступним чином: “Весільна сукня є одним з найбільш символічних нарядів у гардеробі жінки, яку можна вдягти тільки один раз. Вона найкраще уособлює ідею одноразової моди в плані подальшого зберігання цього предмету гардеробу. Для того, щоб зменшити негативний вплив моди на навколишнє середовище, індустрія моди повинна кинути виклик традиційному підходу”.

Джерело: ru-expo.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.