На півдні Індії виявлено єврейське поселення Автор: Lesly · Опубліковано: 11.05.2010 12:21 · Розділ: Культура

На півдні Індії виявлено середньовічне місто. Вивчивши знайдені артефакти, археологи зробили висновки про те, що цю територію населяли євреї. Фахівці припускають, що єврейська громада, яка тут проживала, перейшла в Ерец-Ісраель, на відміну від інших відомих до цього часу єврейських поселень в Індії, мешканці яких переселилися з півдня на північ країни.

Руїни середньовічного індійського поселення
Руїни середньовічного індійського поселення

Археологи та історики висловлюють сподівання, що подальше дослідження археологічних знахідок виявлених на півдні Індії дасть можливість пролити світло на історію виникнення в Індії єврейських громад. Адже деякі експерти переконують, що євреї потрапили на територію Індії ще за правління царя Шломо (Соломона), інші ж більш схильні вважати, що виникнення єврейських громад на території Індії датується періодом середньовіччя.

За останні три десятиліття в Ізраїль прибули сотні іммігрантів з Індії, які називали себе там Бней-Менаше (сини Манасії), що дало підстави деяким ізраїльським фахівцям припускати, що вони — нащадки одного із десяти ізраїльських племен, що загубилися в ході історії. Бней-Менаше, пройшовши передбачену Талмудом процедуру приєднання до євреїв, успішно асимілювалися в Ізраїлі.

Джерело: strana.co.il


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?