Шимпанзе вміють говорити "ні" мовою жестів Автор: Lesly · Опубліковано: 10.05.2010 13:23 · Розділ: Природа

Карликовий шимпанзе хитає головою з боку в бік, коли відбувається щось таке, що йому не до вподоби. Це відкриття здійснили дослідники з німецького інституту еволюційної антропології імені Макса Планка, які присвятили себе вивченню поведінки мавп.

Варто зазначити, що в ході своєї роботи німецькі дослідники вже неодноразово зауважували, що мавпи у спілкуванні використовують жести: поклони, кивки головою, а також розгойдування з одного боку в інший. Однак, настільки схожий на людський і не менш усвідомлений рух, науковці спостерігали вперше.

Карликові шимпанзе у спілкуванні використовують мову жестів. Фото взято з сайту natura.spb.ru
Карликові шимпанзе у спілкуванні використовують мову жестів. Фото взято з сайту natura.spb.ru

В ході численних експериментів було встановлено, що "ні" мовою жестів можуть говорити тільки шимпанзе. Зокрема, щоб покласти край дії, яка їм не подобається, в 13 випадках із 49 малюки цього виду хитали головою так, як це зазвичай роблять люди. А в їхніх недалеких родичів горил і орангутангів аналогічного вміння виявлено не було.

Дорослі мавпи використовують цей жест в основному, навчаючи своїх нащадків. Зокрема, у двох описаних прикладах матері-шимпанзе забороняли малюкам гратися з їжею і намагатися самостійно залізти на дерево.

На думку науковців, механізм похитування головою як у мавп так і в людини міг бути закладеним природою, однак, слід пам’ятати, що, наприклад, в Болгарії, Греції та Індії, люди, заперечуючи щось, кивають головою.

Джерело: news.mail.ru


Інші новини розділу