Кофеїн підтримує гостроту зору Автор: Lesly · Опубліковано: 09.05.2010 14:52 · Розділ: Краса і здоров'я

Кофеїн, що у великій кількості міститься каві, перешкоджає пошкодженню тканин очного яблука, а отже незамінний для підтримання здоров'я очей. Про це повідомила група американських офтальмологів з медичної школи Балтімора (Меріленд, США).

У ході експериментів одній групі лабораторних мишей давали звичайну їжу, а раціон другої групи гризунів характеризувався підвищеним вмістом кофеїну. Всі учасники піддавалися інтенсивному впливу ультрафіолетового випромінювання. Проаналізувавши результати, дослідники прийшли до висновку, що відомий тонізуючий засіб здатен захищати від зниження зору та розвитку катаракти.

Чашка кави на сніданок збереже гостроту зору. Фото взято з сайту chattahbox.com
Чашка кави на сніданок збереже гостроту зору. Фото взято з сайту chattahbox.com

Пітер Грем, керівник дослідження, переконаний, що відкриття, здійснене в ході цього експерименту важливе перш за все тому, що напої з вмістом кофеїну сьогодні надзвичайно популярні. А їхній позитивний вплив на орган зору пояснюється активною протидією речовинам, що руйнують структуру білків.

Щоправда, на думку професора Грема, в надмірних кількостях кава здатна сама руйнувати клітини. Перенасичуючи судини очного яблука кров’ю, кофеїн сприяє їх розширенню, що веде до підвищення очного тиску. А при деяких захворюваннях очей лікарі взагалі рекомендують відмовитися від кави.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.