Ще ненароджені діти мають власну імунну систему Автор: Lesly · Опубліковано: 08.05.2010 14:01 · Розділ: Цікаві факти

Група медиків з Інституту медичної імунології Вільного університету Брюсселя встановила, що ще ненароджені діти володіють надзвичайно стійкою імунною системою, покладаючись в боротьбі за виживання не тільки на материнські антитіла, як це було прийнято вважати раніше.

Ще ненароджені діти формують свою власну імунну відповідь на патогенні організми. Фото взято з сайту karlloren.com
Ще ненароджені діти формують свою власну імунну відповідь на патогенні організми. Фото взято з сайту karlloren.com

У ході дослідження науковці вивчали стан імунної системи малюків на 21-му тижні розвитку: у 19 з них було виявлено небезпечний для плоду цитомегаловірус, а 22 були здорові. Вчені припускали, що їхні імунні клітини ще не дозріти і не могли виконувати захисних функцій, проте, як з'ясувалося в результаті аналізу пуповинної крові, у заражених дітей кількість T-лімфоцитів була значно вищою ніж у здорових, крім того, більшість цих клітин була в активному стані.

Цікаво і те, що при порівнянні імунних клітин дітей з материнськими, було встановлено, що малюки формували свою власну імунну відповідь на патогенні організми. На основі цього відкриття дослідники зробили висновок, що немовлята не настільки беззахисні як здається на перший погляд.

Однак, робити висновки про те, чи стане це відкриття початком розробки нових вакцин для ще ненароджених дітей, вчені поки не наважуються.

Джерело: open.by


Інші новини розділу