Розроблено пристрій, що здатен читати думки людини Автор: Lesly · Опубліковано: 07.05.2010 13:35 · Розділ: Нові технології

Група вчених з Лувенського католицького університету (Бельгія) розробила пристрій, який здатен “розуміти” думки людей, перетворюючи електричні сигнали мозку в слова та речення та даючи можливість подумки диктувати текст.

"Це невеликий прилад-електроенцефалограф, що відслідковує коливання електричної активності мозку, за допомогою якого люди можуть силою думки друкувати текст. Це означає, що паралізовані або люди, які страждають розладами мови, зможуть спілкуватися із зовнішнім світом", - розповідає керівник проекту професор Марк ван Хюлле.

Один з існуючих пристроїв для читання думок. Фото взято з сайту wordpress.com
Один з існуючих пристроїв для читання думок. Фото взято з сайту wordpress.com

Новинка представляє собою прилад, розміром трохи більший сірникової коробки, який приєднується до спеціальної шапочки з електродами. Розробка бельгійських вчених здатна реєструвати електричну активність мозку, та передавати її через USB-порт на комп'ютер, де отримані дані дешифруються за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення.

Варто відзначити, що для того, щоб комп'ютер навчився розуміти думки людини, треба пройти своєрідний курс тренування. При цьому необхідно зосередити увагу на одній з букв із набору знаків, виведених на екран комп'ютера. Кожен із цих символів підсвічується з певною частотою і мозок реагує, коли виділяється обрана літера. Для того, щоб можна було розпочати уявне диктування, необхідно пройти декілька таких сеансів.

"Пристрій може писати букви, і навіть може бути "навченим" автоматично завершувати слова або речення. Ми перевіряли цю систему на більш ніж десяти пацієнтах, які перенесли крововилив у мозок, і вони всі змогли успішно писати слова зі швидкістю до десяти знаків в хвилину", - каже ван Хюлле.

В найближчі два роки бельгійські дослідники сподіваються перетворити свою технологію в ринковий продукт, який дасть можливість суттєво покращити якість життя багатьох людей.

Джерело: riаn.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.