В Молдові відкрилася виставка "Пам'ять війни" Автор: Lesly · Опубліковано: 07.05.2010 11:19 · Розділ: Події у світі

Вчора, 6 травня, в столиці Молдови розпочала роботу виставка "Пам'ять війни", приурочена 65-річчю перемоги над фашизмом. Родзинкою цьогорічної експозиції стануть близько 250 музейних експонатів, які ніколи раніше не виставлялися на загальний огляд.

Тут можна побачити книги, фотографії та плакати того часу - історичні реліквії, що допомагають відновити драматичні події Другої світової війни, а також військові трофеї і нагороди, особисті речі солдат, фронтові листи, військову форму.

Цікавою виявилася і організація самої експозиції: всі пам'ятні об'єкти розділені на кілька умовних секторів, що відносяться до таких етапів як початок війни; "новий порядок", встановлений в Європі фашистами; створення Антифашистської коаліції; крах фашизму і Нюрнберзький процес.

Більшість експонатів надав для проведення виставки Національний музей археології та історії Молдови, який і виступив ініціатором її проведення. Захід проходить за підтримки Міністерства культури і Академії наук Молдови.

Високопосадовці країни, які теж були присутніми на відкритті експозиції, заявили, що виставка "Пам'ять війни" - це ще одна нагода висловити подяку усім тим, хто боровся за свободу і мир, і цю традицію необхідно продовжувати, щоб людство не забувало про жертви, понесені під час Другої світової війни. Крім того, всіх ветеранів незалежно від того, по який бік барикад вони боролися, закликали примиритися, щоб свято 9 травня стало і днем примирення європейських народів.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу