Людина здатна подорожувати часі Автор: Lesly · Опубліковано: 07.05.2010 10:11 · Розділ: Наука

Один із найвідоміших теоретиків сучасної фізики британський професор Стівен Хокінг, стверджує, що подорожування людини в часі є цілком реальним, однак, побачити вона може тільки майбутнє: минуле для подібних відвідин закрите.

"Світова наука тривалий час розцінювала розмови про подорож в часі як єресь, і я звичайно утримувався від висловлювань по темі, щоб мене не вважали диваком. Але тепер я можу собі дозволити не бути надто обережним", - заявив Стівен Хокінг. Професор переконаний, що теоретично людина може побувати в майбутньому. Щоправда, для цього необхідно сконструювати надшвидкісний космічний апарат, який зможе розвивати до 98% від швидкості світла.

Хроновізор — своєрідна машина часу, сконструйована у травні 1972 р. італійським священиком, що отримав учений ступінь з квантової фізики та був фахівцем з електронної осцилографії, яка здатна уловлювати образи й звуки подій минулого. Фото взято з сайту friedpost.com
Хроновізор — своєрідна машина часу, сконструйована у травні 1972 р. італійським священиком, що отримав учений ступінь з квантової фізики та був фахівцем з електронної осцилографії, яка здатна уловлювати образи й звуки подій минулого. Фото взято з сайту friedpost.com

"З моменту старту із Землі такому кораблю буде потрібно 6 років, щоб розвинути необхідну швидкість. У результаті в ньому зміниться протікання часу - для людей на борту апарата воно сповільниться: за період прожитої ними однієї доби на Землі пройде цілий рік", - ділиться своїми спостереженнями дослідник. Він додав, що вже зовсім скоро створення такого корабля стане необхідним заради збереження людської цивілізації.

"Проте подорожувати назад - у минуле - неможливо", - наголошує професор Хокінг. Він підкреслив, що теорія, відповідно до якої в часі існують "дірки", через які "можна потрапити в минуле, суперечить основам науки".

Джерело: mignews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.