Древнім ящерам була властива острівна карликовість Автор: Lesly · Опубліковано: 07.05.2010 09:03 · Розділ: Наука

Як повідомляє портал Discovery News, дослідники довели, що древнім ящерам була властива острівна карликовість, тобто, особини, які жили на острові досягали значно менших розмірів ніж їхні побратими з континенту.

Magyarosaurus dacus біля водопою. Фото взято з сайту dinoweb.narod.ru
Magyarosaurus dacus біля водопою. Фото взято з сайту dinoweb.narod.ru

У ході нового дослідження науковці повторно аналізували клітинну структуру скам'янілих кісток Magyarosaurus dacus, які були виявлені ще в 1895 році. Однак, до останнього часу більшість вчених були схильними вважати, що вони належали дитинчаті. Сучасні методи дослідження дозволили встановити, що кісткова тканина знайдених останків на момент загибелі M. dacus була вже достатньо "старою".

Magyarosaurus dacus в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту wikipedia.org
Magyarosaurus dacus в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту wikipedia.org

Magyarosaurus dacus належали до зауроподів, тобто чотириногих динозаврів, а за розмірами вони відповідали сучасним коням. Для порівняння, їхні континентальні “родичі” досягали в довжину десятків метрів при масі тіла до 100 тон.

Серед причин острівної карликовості науковці називають нестачу їжі, а також відносну безпеку тварин, що проживають на острові. Прикладами такого феномену можна вважати мадагаскарських бегемотів, а також карликових слонів, які раніше мешкали на Кіпрі. Цікаво і те, що для гризунів, які живуть на островах, властиве протилежне явище - гігантизм.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.