Литовським безробітним допомагають вижити ... равлики Автор: Lesly · Опубліковано: 06.05.2010 13:34 · Розділ: Суспільство

Литовські безробітні, яким не вдається звести кінці з кінцями, взяли приклад із місцевих бездомних, вирушивши на “полювання” за виноградними слимаками. За словами місцевих інформаційних видань, біля пунктів прийому цих ласощів для гурманів ніколи не спостерігалися такі величезні черги, як цього року.

У різних приймальних пунктах закупівельні ціни на делікатесний продукт складають від 26 до 29 євроцентів за кілограм. Варто зазначити, що місцеві органи влади вирішили не стягувати зі збиральників равликів податку на прибуток, якщо їхній дохід не перевищуватиме 2 896 євро (що відповідає 10 000 в національній валюті). За підсумками минулого року равликів збирали близько 24 тисяч осіб, які в сумі заробили понад 337 тисяч євро.

Найбільшою популярністю серед фермерів користуються бургундські або виноградні равлики. Фото взято з сайту wikipedia.org
Найбільшою популярністю серед фермерів користуються бургундські або виноградні равлики. Фото взято з сайту wikipedia.org

Бувалі збиральники розповідають, що для того, щоб принести з “полювання” 50 кг равликів, треба знати “урожайні” місця і в прохолодну дощову погоду подолати 7-10 км, несучи весь “улов” на собі. А деякі литовці підходять до справи серйозніше, створюючи ферми по розведенню равликів. Таких господарств, які є досить прибутковими, в країні нараховується до 150.

Треба сказати, що равлики не вимагають постійного та ретельного догляду: їх розводять тільки в теплу пору року, а взимку вони впадають у сплячку. В основному найбільшою популярністю серед фермерів користуються бургундські або виноградні равлики. Приватники збирають до 3 т делікатесного продукту 15 арів, а з гектара - 15 т і більше.

Скуповують і переробляють равликів у Литві декілька компаній. Основна маса продукції експортується в Іспанію, Бельгію, Італію, Малайзію, Індонезію та Японію. Незважаючи на те, що равликів у великих кількостях розводять в різних країнах світу, на даний момент попит перевищує пропозицію. А пояснюється це тим, що їх використовують не лише як продукт харчування, але і в медицині, а також фармацевтичній та косметологічній промисловості.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.