В Киргизстані мова жестів стане офіційною Автор: Lesly · Опубліковано: 05.05.2010 14:39 · Розділ: Події у світі

Спілка сліпих і глухих Киргизстану виступила з пропозицією надання мові жестів офіційного статусу. Зміни до основного закону країни планується провести у рамках конституційної реформи, ініціатором якої виступає нове керівництво республіки.

Більш того, представники спілки вимагають, щоб інтереси людей з обмеженими можливостями були представлені в парламенті та місцевих органах влади за п'ятивідсотковою квотою. Варто відзначити, що такі норми вже давно стали обов'язковими для Фінляндії, де інтереси та права людей, що використовують мову жестів, захищені основним законом країни.

Спілка сліпих і глухих Киргизстану прагне захистити права та інтереси людей з обмеженими можливостями. Фото взято з сайту howstuffworks.com
Спілка сліпих і глухих Киргизстану прагне захистити права та інтереси людей з обмеженими можливостями. Фото взято з сайту howstuffworks.com

На сьогодні, у відповідності до чинної конституції, статус державної в республіці має киргизька мова, хоча допускається в якості офіційної використання російської мови.

Проект нової редакції конституції Киргизстану було оприлюднено на сайті тимчасового уряду країни, який очолює державу після революції, що мала місце на початку квітня 2010 року. Всенародний Референдум щодо прийняття конституції країни буде проведено 27 червня.

Джерело: korrespondent.net


Інші новини розділу