Японці розробили спосіб прибирання космічного сміття Автор: Lesly · Опубліковано: 04.05.2010 14:30 · Розділ: Нові технології

З початком ери космонавтики в лексикон людини ввійшло поняття "космічне сміття" – це уламки штучних супутників, ракетних прискорювачів та космічних апаратів, які вийшли з ладу. І хоча на даний момент ця проблема не становить страшної загрози для людства, настане час, стверджують експерти, коли землянам доведеться розплачуватися за свою байдужість.

А японський інженер Джон Сінко з Університету Нагої вирішив не чекати часу розплати і розробив відносно простий та недорогий спосіб "прибирання" космічного сміття. На його думку, прибрати навколоземний простір можна з допомогою так званих лазерних двигунів.

Прибрати навколоземний простір можна з допомогою лазерних двигунів. Фото взято з сайту uww.edu
Прибрати навколоземний простір можна з допомогою лазерних двигунів. Фото взято з сайту uww.edu

Двигун приводитиметься в дію наступним чином: з певної відстані лазерний промінь запалюватиме ракетне паливо, що знаходиться усередині двигуна, і тим самим "штовхатиме" літальний апарат у необхідному напрямку. Важливою перевагою цього методу є можливість дистанційного керування двигунами: в цьому випадку лазер не розміщуватиметься на самому літальному апараті.

Сінко пропонує оснащувати такими двигунами супутники та ракети до запуску в космос. Коли термін експлуатації апарата завершиться, лазерні установки дозволять в найкоротші терміни "прибрати" об’єкт із орбіти, збільшивши висоту польоту, або, навпаки, спрямувавши сміття в атмосферу для спалення.

За розрахунками інженера-новатора, лазерна установка може розміщуватися на відстані до 100 км від об'єкта. Спрямовувати лазерний промінь можна буде як зі спеціального космічного корабля, так і з поверхні Землі, використовуючи при цьому систему дзеркал для перенаправлення променя.

Джерело: 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.