Фізики запропонували нове джерело енергії Автор: Lesly · Опубліковано: 03.05.2010 15:28 · Розділ: Наука

Питання відкриття альтернативних джерел енергії, які б одночасно були дешевими та безпечними як для людини, так і для довкілля, турбують дослідників вже давно.

Нещодавно своє вирішення енергетичної проблеми запропонували спеціалісти Ліверморської національної лабораторії ім. Е. Лоуренса (США). Вони запевняють, що джерелом енергії може стати міні-зірка, яку цілком реально створити за допомогою найбільшого в світі лазера.

Необхідно відзначити, що більшість науковців абсолютно не вірять у можливість реалізації цієї ідеї, відносячи її до сфери фантастики. Такі песимістичні настрої не турбують американців: вже цього літа вони мають намір провести перші випробування по "запалюванню" штучної зірки.

Джерелом дешевої енергії може стати штучна зірка. Фото взято з сайту singlemindedwomen.com
Джерелом дешевої енергії може стати штучна зірка. Фото взято з сайту singlemindedwomen.com

Для реалізації проекту вченим доведеться задіяти величезний лазер розміром з три футбольні поля, який повинен запустити високоенергетичну ядерну реакцію. Якщо експеримент пройде успішно, дослідники зможуть розігріти речовину до 100 мільйонів градусів за Цельсієм.

Проте, перед фінальним етапом експерименту науковцям доведеться провести серію дослідів для того, щоб перевірити як працює їхня гіпотеза. В разі позитивного результату на Землі засяє мініатюрна зірка розміром 5 мікрон. Щоправда, проіснує вона зовсім недовго - всього 200 трильйонних секунди.

Дослідники запевняють, що експерименти із запалювання штучної зірки не становитимуть навіть щонайменшої загрози для здоров'я людей та безпеки планети. У гіршому випадку, реакція просто не "запуститься", говорять фізики.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.