Знайдено спосіб прискорити зростання кісток Автор: Lesly · Опубліковано: 02.05.2010 14:22 · Розділ: Медицина

Фахівці зі Стенфордського університету знайшли спосіб значно прискорити процес загоєння зламаних кісток. Експерименти, проведені на мишах засвідчили, що білок Wnt теоретично здатний прискорити зрощення зламаних кісток і в людей. Якщо ці припущення підтвердяться, людство зробить величезний крок вперед у розвитку травматології.

"Це велике досягнення, - розповідає один з директорів Ортопедичного та спинального інституту при Госпіталі Північного Вестчестера (штат Нью-Йорк) доктор Віктор Габі, - зламані кістки це серйозна проблема, яка, насправді, є лише вершиною айсберга".

Білок Wnt прискорить одужання хворих з переломами. Фото взято з сайту medikforum.ru
Білок Wnt прискорить одужання хворих з переломами. Фото взято з сайту medikforum.ru

Новий підхід до лікування дає можливість ефективно зрощувати кістки, а тому теоретично може використовуватися хірургами, для успішного закінчення лікування. "Це не обмежується тільки кістками, - стверджує один із керівників дослідження доктор Джил Хелмс. - Існує чимало напрямків у галузі відновлення тканин та їх регенерації, при яких істотну роль грає даний білок. Це також стосується клітин крові, нервових та серцевих тканин".

У своєму дослідженні вчені спиралися на відомості про те, що деякі живі організми, на зразок рибок даніо-реріо і черв'яків, здатні самовідновлюватися. Це пояснюється впливом білка Wnt. Ссавці не мають здатності до регенерації, однак фахівці припустили, що вона з'явиться, якщо організму допомогти з білком Wnt. Як показали результати дослідження, їхні припущення цілком виправдалися.

Джерело: medikforum.ru


Інші новини розділу