Італійські археологи виявили храм в грецькому стилі Автор: Lesly · Опубліковано: 30.04.2010 11:14 · Розділ: Культура

Поблизу міста Потенца, що на півдні Італії, археологи виявили схожу на храм будівлю в грецькому стилі. Проте найбільше їх вразило те, що на деяких елементах конструкції, яка датується VI століттям до нашої ери, збереглися свого роду вказівки по збірці будівлі.

Зокрема, деякі складові елементи розкішного будинку були помічені закодованими символами, які вказують, як окремі частини повинні стикуватися між собою. "Ми вже знайшли близько сотні таких фрагментів, всі вони відносилися до даху", - розповідає Массімо Осанна, керівник групи дослідників, демонструючи виявлені фрагменти.

Цифрова реконструкція даху храму (вгорі). Елементи фризу і декоративний водостік у вигляді голови лева (внизу). Фото взято з сайту membrana.ru
Цифрова реконструкція даху храму (вгорі). Елементи фризу і декоративний водостік у вигляді голови лева (внизу). Фото взято з сайту membrana.ru

Деякі вцілілі написи свідчили проте, що споруду будували грецькі ремісники, які прибули сюди зі спартанської колонії Таранто в Апулії. Науці відомо, що деякі греки, починаючи з VIII століття до нашої ери, селилися на південному узбережжі Італії та на Сицилії. Тут вони поширювали грецькі традиції, поступово асимілюючись із місцевим населенням.

Дослідники припускають, що стародавні переселенці з Греції намагалися відтворити класичний грецький стиль в Італії. Цікаво і те, що схожий будинок (з аналогічними декоративними елементами) було виявлено в сусідньому місті. Цілком імовірно, що будівельники зводили його по тому ж "шаблону".

Останки стародавнього храму і одна з плиток із таємним кодом. Фото взято з сайту membrana.ru
Останки стародавнього храму і одна з плиток із таємним кодом. Фото взято з сайту membrana.ru

Доволі велику будівлю в давнину вінчав похилий дах з красивою черепицею і декоративними водостоками. Крім того, споруду прикрашав теракотовий фриз із повторюваним візерунком зі сценами битв грецьких воїнів.

Джерело: membrana.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?