В Бельгії заборонили носити паранджу Автор: Lesly · Опубліковано: 30.04.2010 10:07 · Розділ: Події у світі

Вчора, 29 квітня, в Бельгії було прийнято закон, який забороняє носити паранджу. За прийняття такого законопроекту проголосували практично всі депутати нижньої палати парламенту. Тепер своє ставлення до нового документу повинна висловити верхня палата бельгійського парламенту.

За новим законом жінкам заборонено з'являтися в громадських місцях в одязі, що закриває обличчя і не дозволяє ідентифікувати людину. Порушникам нових розпоряджень загрожуватиме штраф у розмірі 15-25 євро або позбавлення волі терміном до семи днів.

Якщо законопроект набуде чинності, Бельгія стане першою країною, де заборонено носити паранджу.

В Бельгії жінкам заборонено зявлятися в громадських місцях в одязі, що закриває обличчя і не дозволяє ідентифікувати людину. Фото взято з сайту instablogsimages.com
В Бельгії жінкам заборонено зявлятися в громадських місцях в одязі, що закриває обличчя і не дозволяє ідентифікувати людину. Фото взято з сайту instablogsimages.com

Виключення з правил можуть робитися тільки для учасників святкових заходів або карнавалів. Проте, бажаючі сховати своє обличчя під паранджею будуть змушені попередньо отримати дозвіл муніципальної влади.

Законодавці наголошують, що підставою для введення таких норм не є будь-яка дискримінація релігійних груп, що проживають на території країни. Нововведення покликане підвищити безпеку громадян, оскільки людину, закутану в паранджу, неможливо ідентифікувати.

Не відстає від Бельгії і Франція: президент країни Ніколя Саркозі дав доручення уряду розробити положення, яке б забороняло носити паранджу в громадських місцях. Планується, що вже в травні документ буде передано на розгляд французького парламенту.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу