Корейці збудували найдовшу в світі дамбу Автор: Lesly · Опубліковано: 30.04.2010 08:59 · Розділ: Події у світі

На днях Південна Корея встановила світовий рекорд: в країні було збудовано дамбу протяжністю майже 34 кілометри. Конструкція, що отримала назву Семангим, відгороджує території площею 401 квадратний кілометр.

Лі Мен Бак, президент країни, назвав нову дамбу наймасштабнішим інженерним проектом в історії країни і заявив, що Семангим не тільки служитиме надійним захистом від стихійних лих, але й разюче змінить ландшафт Південної Кореї.

Семангим є найбільшою дамбою світу. Фото взято з сайту lenta.ru
Семангим є найбільшою дамбою світу. Фото взято з сайту lenta.ru

Роботи по будівництву цієї конструкції розпочалися майже 20 років тому і обійшлися уряду Південної Кореї в 2,6 мільярда доларів. Зведення дамби затягнулося на два десятиліття через численні позови захисників довкілля, які висловлювали побоювання, що таке масштабне будівництво завдасть непоправної шкоди фауні регіону.

Зокрема, екологи стверджували, що в процесі будівництва будуть зруйновані прибережні мілини, населені великою кількістю тварин, що виконують роль природних фільтрів води. Керівництво країни досягло компромісу із "зеленими", пообіцявши суворо контролювати викиди підприємств в навколишні річки.

До завершення будівництва Семангиму найдовшою дамбою світу вважалася система Зейдерзее, побудована в Нідерландах в 1930-і роки.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу