На одному з астероїдів виявлено органічні сполуки Автор: Lesly · Опубліковано: 29.04.2010 15:42 · Розділ: Наука

Дослідники знайшли ще один аргумент на користь теорії про те, що життя на землю могло бути занесене астероїдами: небесне тіло 24-Теміс (Феміда), розташоване в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера, покрите кірочкою водяного льоду з частками органічних речовин.

Раніше вчені не розглядали невеликі за розмірами астероїди, як об’єкти цікаві для вивчення. Однак тепер, після аналізу даних, отриманих з розташованого на Гаваях інфрачервоного телескопа NASA, ситуація докорінно зміниться і в першу чергу завдяки виявленню на астероїді 24-Теміс льоду та складних органічних молекул. Відкриття було здійснене незалежно двома групами дослідників з університету Центральної Флориди та Лабораторії прикладної фізики університету Джона Хопкінса (США), а висновки про роботу опубліковано в журналі Nature.

Раніше вчені не розглядали невеликі за розмірами астероїди, як об’єкти цікаві для вивчення. Фото взято з сайту dlr.de
Раніше вчені не розглядали невеликі за розмірами астероїди, як об’єкти цікаві для вивчення. Фото взято з сайту dlr.de

У своїх статтях, крім детальних результатів аналізу льодового покриття астероїда і органічних речовин на ньому, астрономи наводять припущення щодо походження такої кількості льоду на об'єкті, розташованому досить близько до Сонця.

Більш того, відкриття льоду на Феміді дозволило вченим переконатися в правильності теорії про те, що життя було занесено на Землю саме такими об'єктами. "Наслідком потрапляння на нашу планету подібних астероїдів могло стати зародження на ній сучасного життя", - відзначив один із дослідників, Джош Емері.

Залишається тільки додати, що у квітні вчені оприлюднили результати досліджень, які доводять наявність води на Місяці та Марсі.

Джерело: bigmir.net


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.