В несподіваних ситуаціях у людей покращується зір Автор: Lesly · Опубліковано: 29.04.2010 13:29 · Розділ: Наука

Якщо людина потрапляє в незвичну ситуацію, її зір суттєво покращується. До таких висновків прийшов колектив науковців під керівництвом Еллен Лангер з Гарвардського університету.

Під час експерименту учасникам демонстрували звичні таблички з набором літер для перевірки зору. Проте букви на них були розташовані від маленьких до великих, тобто навпаки. Така несподівана зміна змусила добровольців більш уважно зосередитися на буквах, ніж вони це робили в знайомій ситуації, е це дало їм можливість розпізнати більше букв в найбільш дрібних рядках.

Якщо людина потрапляє в незвичну ситуацію, її зір суттєво покращується. Фото взято з сайту healthyfocustoday.com
Якщо людина потрапляє в незвичну ситуацію, її зір суттєво покращується. Фото взято з сайту healthyfocustoday.com

Проведений американцями експеримент базувався на припущенні, що візуальне сприйняття інформації залежить не тільки від її передачі від органа зору до мозку, але і від того, що людина очікує побачити в конкретній ситуації. Ці очікування перешкоджають людям бачити незвичайні об'єкти і явища, оскільки вони підсвідомо концентруються на вже знайомих сценах.

Минулого року канадські вчені довели, що на зорові здібності людини впливає і ставлення до світу. Зокрема, було встановлено, що негативний емоційний стан перешкоджав добровольцям приділяти увагу деталям і фоновим зображенням.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.