Загрози від "зовнішнього світу" змушують батьків обмежувати свободу дітей Автор: Lesly · Опубліковано: 29.04.2010 11:12 · Розділ: Суспільство

Сьогодні діти отримують особисту свободу на кілька років пізніше ніж чверть віку тому. До таких висновків прийшли експерти із Центру безпеки LV = Streetwise, який займається поширенням серед дітей інформації про можливі загрози, провівши дослідження за участю 6100 чоловік попереднього покоління, 1464 з яких мають дітей віком до 18 років.

Основною причиною збільшення кількості обмежень, які накладаються на дітей, фахівці вважають зростаючий рівень тривожності батьків, який пояснюється підвищенням небезпеки від навколишнього світу. Саме тому близько четвертини сучасних дітей молодших 15 років не може переночувати у друзів. Аналогічне обмеження мали у свій час тільки 4% дітей попереднього покоління. 6 з 10 сучасних школярів не можуть користуватися громадським транспортом без батьків, 43% заборонено поодинці ходити до найближчого парку.

Сьогодні все менше дітей ходять до школи без супроводу дорослих. Фото взято з сайту thedailygreen.com
Сьогодні все менше дітей ходять до школи без супроводу дорослих. Фото взято з сайту thedailygreen.com

Загалом 65% респондентів вважають, що світ став більш небезпечним, при цьому 54% найбільшу загрозу для своїх дітей вбачають в незнайомцях, 47% побоюються хуліганів, а 34% переконані, що справжній ризик для школярів становить пожвавлений рух транспорту на дорогах. В результаті, діти перебувають удома значно довше, ніж раніше, і можуть виходити тільки разом з одним із батьків. При цьому, 74% учасників опитування погоджуються, що якщо від небезпеки на вулиці дітей вберегти можна, то в школі вони стикаються із жорстокістю, від якої захистити практично неможливо.

Дослідники підрахували, що в наші дні дітям дозволяють самостійно ходити до школи в середньому з 11 років, користуватися громадським транспортом з 12 років і доглядати з молодшими братами і сестрами з 14 років. Їхні батьки починали ходити до школи без супроводу дорослих з 9-річного віку, залишалися з молодшими з 12 років, а з 11 могли самостійно користуватися громадським транспортом або гуляти в парках. Третина респондентів відчувають докори сумління за обмеження, які вони накладають на своїх нащадків, проте не можуть їх скасувати зважаючи на потенційні загрози, від "зовнішнього світу".

Коментуючи результати цього дослідження, голова Брайтонського коледжу (Великобританія) Річард Кейрнс повідомив, що з 139 приписів для незалежних шкіл в країні тільки 24 стосуються освітнього процесу. Всі інші в першу чергу розглядаються як заходи безпеки. Він запевняє, що зовсім скоро в парках будуть лежати матраци, щоб діти не ламали руки і ноги, падаючи з дерев.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.