Перець допоможе створити принципово нові ліки від болю Автор: Lesly · Опубліковано: 28.04.2010 13:29 · Розділ: Наука

Фахівці з Техаського університету (США) стверджують, що вивчення властивостей перцю чилі допоможе науковцям розробити принципово новий вид болезаспокійливих ліків, що дадуть можливість втамовувати біль в самому зародку.

Нещодавно науковці з’ясували, що речовина, схожа на капсаїцин (який надає перцю чилі його знамениту пекучість), виробляється в тих місцях людського організму, де відчувається біль. Це жирні кислоти окислених метаболітів лінолевої кислоти, які викликають больові відчуття через рецептори клітин. Блокування їхньої дії допоможе усунути хронічні болі.

Капсаїцин відповідає не тільки за больові відчуття, але й здатен масово знищувати злоякісні клітини
Капсаїцин відповідає не тільки за больові відчуття, але й здатен масово знищувати злоякісні клітини

Досліди на лабораторних мишах підтвердили, що блокування гена, який відповідає за больові рецептори, робить гризунів нечутливими до капсаїцину. Відштовхуючись від цього, можна створити препарати, які будуть діяти за аналогічним принципом.

Капсаїцин - алкалоїд, що міститься в різних видах стручкового перцю (зокрема, в плодах овочевого перцю його вміст складає близько 0,03%). А чистий капсаїцин – це безбарвна кристалічна речовина з пекучим смаком.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.