В Ізраїлі будуть прокладати дороги із використаних шин Автор: Lesly · Опубліковано: 28.04.2010 12:23 · Розділ: Нові технології

На щорічному з'їзді Національної автодорожньої компанії (Ізраїль) було оприлюднено інформацію про перший в країні проект використання зношених шин для прокладки доріг. Експериментальна ділянка такого шосе буде збудована вже цього року.

До цього часу не існувало програми переробки використаних шин, яких тільки в Ізраїлі щорічно викидається близько 5 мільйонів. Однак запропонований проект в рамках якого буде прокладено шосе з автомобільних шин, подрібнених та змішаних з бітумом на стадії його виготовлення, допоможе утилізувати близько 47% такого сміття.

До цього часу не існувало програми переробки використаних шин, яких тільки в Ізраїлі щорічно викидається близько 5 мільйонів. Фото взято з сайту alibaba.com
До цього часу не існувало програми переробки використаних шин, яких тільки в Ізраїлі щорічно викидається близько 5 мільйонів. Фото взято з сайту alibaba.com

"Дослідження, організоване у співпраці з міністерством охорони навколишнього середовища за участю фахівців Техніона (Хайфа), почнеться вже в поточному році з будівництва ділянки шосе довжиною 1 тис. метрів, - пояснив генеральний директор Національної автодорожньої компанії Алекс Віжніцер. - Сьогодні шини використовуються виключно для створення дитячих і спортивних майданчиків, і на це йде приблизно 1% викинутих шин. Усього близько 6% потрапляє на звалища, а інші шини просто звалюються у величезні купи".

Представники Національної автодорожньої компанії розповідають, що дана технологія була запозичена в США, де її випробували в штатах, клімат яких схожий з ізраїльським. Виготовлення такої суміші підвищить собівартість виробництва асфальту приблизно на 20%, проте, такі дороги служитимуть вдвічі довше, що перекриє додаткові затрати на виробництво. Крім того, використання суміші для будівництва доріг на основі шин зведе до мінімуму екологічну шкоду, суттєво зменшить шум від транспорту і знизить рівень тертя на дорозі.

Джерело: mignews.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.