Японські таксисти пересядуть на електромобілі Автор: Lesly · Опубліковано: 28.04.2010 11:15 · Розділ: Події у світі

Американці побудували і запустила в роботу першу в світі станцію швидкої заміни акумуляторних батарей для електричних таксі. Компанія Better Place зараз проводить тестування своєї розробки в Токіо, яке триватиме 90 днів.

В ході експерименту команда розробників буде вивчати дальність пробігу авто, час, що затрачається на зміну батарей, а також їх термін використання в реальних умовах. Експерти припускають, що кожна електрична машина зможе проїхати на одній зарядці близько 300 кілометрів.

Перші три електричні автівки, перероблені з моделі Nissan Dualis, вже вийшли на лінію. Всі вони належать найбільшому японському оператору таксі Nihon Kotsu. Для зручності пасажирів, була організована окрема телефонна лінія для виклику електричних таксі.

В Японії таксі становлять лише 2% від усього пасажирського транспорту міста, їм приписують 20% викидів вуглекислого газу в навколишнє середовище. Фото взято з сайту rosbalt.ru
В Японії таксі становлять лише 2% від усього пасажирського транспорту міста, їм приписують 20% викидів вуглекислого газу в навколишнє середовище. Фото взято з сайту rosbalt.ru

Якщо експеримент пройде успішно, то цілком можливо, що всі японські таксисти пересядуть на електричні автомобілі. В Країні вранішнього сонця діють близько 60 тисяч машин, для нормального функціонування яких необхідно буде звести не менше 300 станцій по заміні батарей.

"Таксі зможуть змінювати розряджені батареї на нові за менший час, ніж треба було б для наповнення бака звичайним паливом. Таким чином електромобілі будуть постійно перебувати в русі, що критично необхідно для таксі", - розповідає президент японського відділення Better Place Кієтакі Фудзії.

Незважаючи на те що в Японії таксі становлять лише 2% від усього пасажирського транспорту міста, їм приписують 20% викидів вуглекислого газу в навколишнє середовище. Уряд країни вважає, що перехід на електричний транспорт допоможе досягти наміченої мети - знизити викиди CO2 на 25% до 2025 року.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу