Вперті собаки вмирають в молодості Автор: Lesly · Опубліковано: 28.04.2010 10:07 · Розділ: Цікаві факти

Британські дослідники з’ясували, що породи собак, які вважаються слухняними, живуть довше за своїх менш покірливих родичів. Однак, причини такої закономірності для фахівців поки залишаються загадкою.

В ході роботи вчені проаналізували статистичні дані про тривалість життя безлічі порід собак, опираючись при цьому на інформацію, надану страховими компаніями. Такий аналіз дав можливість зробити висновки про те, що найдовше живуть німецькі вівчарки, пуделі та бішони фрізе – найбільш слухняні собаки, які легко піддаються дресируванню. А от вперті шпіци і біглі зазвичай вмирають молодими.

Найдовше живуть найбільш слухняні собаки, які легко піддаються дресируванню
Найдовше живуть найбільш слухняні собаки, які легко піддаються дресируванню

Науковці стверджують, що собака стала другом людини близько 10-15 тисяч років тому. Однак, до цього часу дослідники сперечаються, де саме собака була приручена вперше. За однією з версій батьківщиною собак є Близький Схід, проте деякі дослідники переконують, що собаки з'явилися в Китаї.

А нещодавно австралійські психологи встановили, що собаки не тільки є вірними друзями людини, але й допомагають своїм господарям розширювати коло знайомств. Між людьми, які часто прогулюються зі своїми чотириногими улюбленцями, виникає симпатія, яка потім може перерости в дружбу або навіть призвести до появи нової сім'ї. Зокрема, фахівці з’ясували, що 95% респондентів, які взяли участь в опитуванні, часто заводять розмову з незнайомцями, саме завдяки своїм собакам, а 38% господарів їх брати менші допомогли знайти нових друзів чи кохання.

Джерело: versii.com


Інші новини розділу