Люди зі шкідливими звичками старіють швидше Автор: Lesly · Опубліковано: 27.04.2010 15:42 · Розділ: Краса і здоров'я

Люди, що мають багато шкідливих звичок, таких як куріння, пияцтво, пасивність та незбалансоване харчування старіють на 12 років швидше. Про це повідомили дослідники з Осло, провівши масштабне 20-річне дослідження.

В дослідженні прийняли участь близько 5 тис. добровольців, старших 18 років (середній вік учасників становив 44 роки). 314 волонтерів зловживали всіма чотирма згубними звичками: вони регулярно курили, випивали, приділяли спорту менше двох годин на тиждень і рідше трьох разів на день їли фрукти та овочі.

Люди, що мають багато шкідливих звичок, таких як куріння, пияцтво, пасивність та незбалансоване харчування старіють на 12 років швидше. Фото взято з сайту timesonline.co.uk
Люди, що мають багато шкідливих звичок, таких як куріння, пияцтво, пасивність та незбалансоване харчування старіють на 12 років швидше. Фото взято з сайту timesonline.co.uk

До контрольної групи увійшли люди, які ніколи не курили або кинули цю шкідливу звичку, ті, хто ніколи не вживали алкоголь, або пили в помірних дозах (менше двох порцій на день), щоденно присвячували як мінімум дві години спорту та їли фрукти й овочі не менше трьох разів на день.

За період проведення дослідження погані звички погубили 91 жертву (29% учасників групи). Найчастішою причиною смерті у них були хвороби серця і рак. Крім того, представники цієї групи, які залишилися в живих, виглядали на 12 років старшими від своїх ровесників з контрольної групи. Для порівняння, з 387 учасників, у яких не було жодної шкідливої звички, померли 32 людини, що складає 8%.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.